Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atcmorgm/public_html/templates/narodnatehnika/functions.php on line 1227

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atcmorgm/public_html/templates/narodnatehnika/functions.php on line 1227

Пријавување за учество на Денови на Македонска Фотографија

Фото сојузот на Македонија ги повикува сите заинтересирани членови да се пријават за учество на 53 Денови на Македонска Фотографија, кои ќе се одржат во  манастирот Јоаким Осоговски во период од втори октомври до четврти октомври 2015 година.

Од Фото сојузот ги замолуваат своите членови информацијата за пријавување на годинешниве Денови на Македонска фотографија да ја постават на своите профили на социјалните мрежи (Фејсбук...) за да можат  и други заинтересирани лица вљубеници во фотографијата, да ја видат и да ги испратат своите фотографии и од  други фотографи.

Цена на спиење во манастирски конаци е околу 600 ден по вечер, односно околу 800 ден во хотелски смештај.  Точната цена се уште се договара и ќе зависи од бројот на пријавени учесници.

Сите заинтересирани, кои би сакале да поминат три дена во опуштено фотографско дружење, снимање, изложби, сериозни фотографски разговори, да се пријават кај :

Дарко Петровски:     Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Боро Рудиќ:            Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.